Skustukas, depiliacija cukrumi ar vašku, pešiojimas pincetu, plaukų šalinimas kremais, lazeris. visi šie būdai padeda laikinai atsikratyti plaukelių. Tačiau ar jie suteikia daugiau naudos, ar žalos? kuo jie skiriasi? Kas vyksta su mūsų oda ir plaukais?

Skutimas

Bene pats populiariausias plaukų šalinimo būdas apaugęs mitais! Ypatingai plačiai yra paplitęs mitas, kad skutimas skatina plaukų augimą, storina pačius plaukelius. TAI YRA NETIESA! Jeigu skutimas skatintų plaukelių augimą - pasaulyje nebūtų plikų vyrų, kaip ir vyrų su neaugančiomis barzdomis. Deja, bet daug stipriosios lyties atstovų susiduria su šia problema. Taigi, iš kur kilo šis skutimosi mitas? Natūraliai išaugęs plaukas turi smailėjančią galūnę, o nuskusto plauko galiukas atauga bukas, kadangi jis nukertamas per storiausia plauko dalį, tad vizualiai plaukas gali atrodyti storesnis, šiurkštesnis negu iš tiesų yra, na o tada visa kaltė yra suverčiama skustukui! Gerai įsižiūrėjus į ataugusį skustą plaukelį galite pamatyti, kad jis plonėja ties išaugimo tašku. Moksliškai įrodyta, kad skutimas nepaveikia ataugančio plauko struktūros, tad skusti galima netgi veido plaukelius, jeigu yra būtinybė. Šis šalinimo būdas yra kur kas saugesnis, negu depiliacija ar pešiojimas ypač hormoninėse srityse.

Depiliacija

Taip pat pešiojimas pincetu ir visi kiti šalinimo būdai, kurie rauna plauką lauk. Išrovus plaukelį šis ataugti trunka ilgiau, negu pašalinus skutimosi peiliukais. Nesvarbu ar naudojamas vaškas, cukrus, ar pincetas, šios procedūros metu yra ne tik dirginama oda, bet ir aktyvinama kraujotaka, dėl ko ypatingai hormoninėse vietose (viršutinė lūpa, smakras, krūtinė, nugara, pilvas) gali "prabusti" miegantys folikulai ir pradėti auginti naujus plaukelius ten, kur jie niekada neaugo, o išrauti plaukeliai su laiku storėja (pavyzdžiui jeigu moteris nuolat pešioja ant smakro augančius plaukelius, jų vis daugės ir aplinkui, jeigu depiliuoja viršutinę lūpą - plaukeliai dažniausiai pradeda augti žemyn link smakro, storėti). Taip pat išrautas plaukelis dažnai įauga po oda, kadangi pradeda augti ne natūralia kryptimi, dėl ko gali prasidėti uždegimas.

Depiliaciniai kremai

Tai turbūt vienas pavojingiausių šalinimo būdu. Plaukų šalinimo kremų sudėtyje yra rūgščių, kurios "nudžiovina" plauką. Tačiau nukenčia ne vien plaukas, bet ir oda. Dažnai naudojant šiuos kremus išsausinsite savo odą, taip pat ilgainiui gali susiformuoti alergijos. Būna atvejų, kai šalinimo metu oda pradeda kraujuoti, tad šio šalinimo būdo nerekomenduojame.

Lazerinė epiliacija, fotoepiliacija

Šis plaukų šalinimo būdas pasaulinėje rinkoje buvo patvirtintas 1800 metais, tad palyginus tai visai naujas šalinimo būdas. Lazeris veikia geriausiai, kai oda yra šviesi, o plaukas - tamsus, storas. Lazerio spindulys paleidžia karščio bangą, kuri veikia per tamsų plauką, kaip per laidininką folikulo link ir jį silpnina. Dažnu atveju plaukas užmiega, atauga etapais, tad baigus procedūrų kursą yra reikalingos pakartotinos procedūros efektui palaikyti vidutiniškai kas pusę metų/metus. Lazerinė epiliacija nepašalina plaukelių visam gyvenimui, geriausiu atveju sumažina jų kiekį. Kūno plaukus kai kuriais atvejais veikia puikiai. Hormoninės kilmės veido plaukams - dažnai būna neveiksmingas, o per silpna lazerio impulso karščio banga gali suaktyvinti naujų plaukelių formavimąsi, tad galite sulaukti arba jokio, arba visai priešingo efekto, negu tikėjotės (paradoksinė hipertrichozė ang. paradoxical hypertrichosis - plaukų kiekis padidėja, pūkeliai sustiprėja).

Tad kuris iš šių būdų yra geriausias?

Šis klausimas yra labai individualus. Turime klienčių, kurios pasiekė nuostabius rezultatus lazerio pagalba ir dabar dirbame tik su nedideliu kiekiu plaukelių, kuriuos galutinai užmušame su elektroepiliacija, tad jeigu turite tamsius plaukus, šviesią odą ir norite sumažinti plaukelių kiekį bei pasiekti greitesnį rezultatą dideliuose plotuose kaip pvz: rankos, kojos - lazerinė epiliacija gali būti laikina išeitis, o geriausia po lazerio kurso ataugusius plaukelius šalinti elektroepiliacijos būdu, kadangi ilgainiui atsikratysite visų nepageidaujamų plaukelių visam laikui, o eigoje turėsite pilnai beplaukę sritį. Kitu atveju rekomenduojame nepageidaujamus plaukelius skusti, trumpinti žirklutėmis arba naudoti skutimosi mašinėlę, kadangi tai mažiausiai žalingas plaukų šalinimo būdas. Norint, kad peiliukas slystų "lyg per sviestą" ir mažiau dirgintų odą - naudokite plaukų kondicionierių. Nepamirškite, kad dažnai plaukų įaugimą lemia negyvų ląstelių sluoksnis esantis odos paviršiuje, tad po skutimosi, bei depiliacijos būtina pilinguoti odą, kad sumažintumėte įaugusių plaukelių kiekį. Odą pilinguokite reguliariai - 1/2 kartus per savaitę. Maūsų klientėms labiausiai pasiteisinusias pilingo priemones galite rasti čia:

Laikini plaukų šalinimo būdai

Elektroepiliacijos pagalba galima pašalinti bet kokius plaukelius - visai nesvarbu ar jie stori, ar ploni, šviesūs, ar tamsūs, tačiau kas nutiktų, jeigu ant mūsų veido visai neliktų pūkų?

Žmogaus kūnas yra visas padengtas plaukais, visgi esame žinduoliai, o dėl genetikos bei hormonų šie plaukai skiriasi savo išvaizda. Turime nepamiršti, jog jie turi paskirtį - galvos plaukai išsaugo šilumą bei suteikia kaukolės apsaugą, antakiai apsaugo akis nuo tekančio prakaito, blakstienos sumažina tiesioginės saulės šviesos kiekį, bei apsaugo akis nuo dulkių. Taip pat visi mūsų kūno plaukai atlieka labai svarbią apsauginę funkciją nuo ultravioletinių spindulių.

Labai dažnai ypatingai moterys turi "tą prakeiktą" didinantį veidrodėlį, kurio dėka jas pradeda erzinti kiekvienas ilgesnis ar tamsesnis pūkelis.
Atvykusios į procedūra jos sako, kad turi labai ilgus ir storus plaukus, tačiau apžiūrėjus atidžiau akivaizdu, kad šiuos plaukus mato tik jos vienos. Reikia nepamiršti, kad iš tokio atstumo kokiu mes dažniausiai žiūrime į save - niekas kitas nežiūri. Jeigu svarstote - ar tikrai reikia šalinti šį plaukelį ir ar jis matomas kitiems, atsistokite prieš veidrodį 1 metro atstumu, tokiu atstumu dažniausiai mus mato artimieji.

Na, o kas atsitiktų, jeigu ant veido neliktų nei vieno pūkelio?

Pūkai atlieka ne tik apsauginę funkciją, tačiau taip pat kontroliuoja odos riebumą, jų dėka normali oda atrodo matinė ir neturi blizgesio. Atsikračius visų pūkelių veidas pradėtų kur kas labiau riebaluotis ir blizgėti, todėl šalinti absoliučiai visą pūką yra netikslinga ir nerekomenduojama.

Kas nutiktų, jei neliktų nei vieno pūkelio ant veido?

Plaukų augimą lemia pagrindinis faktorius - kraujo apytaka. kiekvienas plauko svogūnėlis turi savo individualų maitinimą, dėl kurio vyksta augimo procesas, todėl kiekvieno žmogaus plaukų augimo greitis yra skirtingas, tai lemia mūsų genetika.

Tačiau per savo darbo su elektroepiliacija karjerą pastebėjome, kad labai dažnai intensyviau ir tankiau auganti pusė yra būtent kairė.

Elektrologų atsakymas į šį klausimą yra paprastas - kairėje pusėje yra mūsų širdis. Jos dūžiai cirkuliuoja kraują visam kūne, tad dėl to kairėje pusėje vyksta intensyvesnis plaukų augimo procesas.


Visgi ši teorija kaip smagus "pletkas" sklando tarp elektrologų, mūsų kiekvieno organizmas yra skirtingas, tad tai nėra faktas, tačiau man asmeniškai ji skamba linksmai ir gan logiškai, o kaip yra iš tiesų - galbūt sužinosime vieną dieną.

Kurioje kūno pusėje auga daugiau plaukų?

Policistinių kiaušidžių sindromas - tai hormonų pusiausvyros sutrikimas lydintis kai kurias moteris visą gyvenimą.

Šiai dienai žinoma, kad šio sindromo išgydyti neįmanoma (nebent jis atsirado dėl kontraceptinių tablečių vartojimo ir yra laikinas), tačiau palengvinti simptomus - tikrai taip!
Kadangi virš 80% mūsų klienčių turi šį sindromą nusprendėme daugiau apie jį pasidomėti ir radome vieną stebuklingą gėrimą, kuriuo norėtume pasidalinti su Jumis!

Policistinių kiaušidžių sindromas

ŠALTMĖČIŲ ARBATA!

Kamuoja virškinimo sutrikimai, pykinimas, pilvo pūtimas ar kaupiasi dujos?

Šaltmėčių arbata gali palengvinti šiuos simptomus.

Šaltmėčių sudėtyje yra junginio, kuris sumažina raumenų susitraukimus Jūsų žarnyne. Dėl ​​​​šios priežasties geriant arbatą nuraminsite ūžesį pilve.

Ar kovojate su aukštu cukraus kiekiu kraujyje ar atsparumu insulinui?

Šaltmėčių arbata gali padėti! Kol kas šiai dienai oficialių tyrimų su žmonėmis nėra atlikta, tačiau keli tyrimai su gyvūnais parodė, kad šaltmėtės gali žymiai sumažinti hiperglikemiją tiems, kurių cukraus kiekis kraujyje yra didelis. Šaltmėčių sudėtyje yra medžiagų, kurios turi hipoglikeminį poveikį. Kaip žinome, tai gali būti ypač naudinga moterims, sergančioms PKS, nes atsparumas insulinui dažnai kelia didelį susirūpinimą ir daugelio nepageidaujamų simptomų priežastis.

Jaučiate stresą?

Pietų Amerikoje šaltmėtė tradiciškai buvo naudojama stresui ir nemigai gydyti.Arbatos lapuose yra mentolio, kuris atpalaiduoja kūną. Teoriškai teigiama, kad šaltmėtė stimuliuoja GABA - raminančią smegenų aminorūgštį. Tyrimai parodė, kad šaltmėtė gali sumažinti nerimą ir pagerinti miegą.

Stenkitės išgerti 1–2 puodelius per dieną, kad jaustumėtės ramios ir atsipalaidavusios, žinoma, galite padidinti kiekį, jeigu Jūsų diena yra pakankamai įtempta.

Jeigu kamuoja hirsutizmas – tamsūs, šiurkštūs veido, krūtinės ar pilvo plaukai - šaltmėtčių arbata gali padėti.

Per šimtmečius Rytų šalyse šaltmėtė buvo naudojama kaip žolinis vaistas nuo nepageidaujamo plaukų augimo, o dabar mes pradedame suprasti, kodėl. Didelis androgenų (vyriškų hormonų) kiekis siejamas su moterų hirsutizmu ir uždegiminiais spuogais, o šaltmėčių arbata gali padėti sumažinti šių androgenų kiekį. Vienas tyrimas parodė, kad PKS sergančios moterys, kurios 30 dienų gėrė du puodelius šaltmėčių arbatos per dieną, pranešė, kad sumažėjo veido plaukuotumas. Tačiau gali prireikti daugiau laiko, kol pamatysite reikšmingus veido plaukuotumo pokyčius, todėl siūlau išbandyti reguliariai išgerti 2 puodelius per dieną bent 3 mėnesius.

Kitame 2015 m. Amerikos dermatologų akademijos tyrime teigiama, kad kasdien išgerti du puodeliai ekologiškos šaltmėčių arbatos sumažino aknės atsiradimą 25% per mėnesį ir 51% po trijų mėnesių. Atsižvelgiant į šiuos rezultatus, šaltmėtės gali žymiai sumažinti testosterono ir DHT kiekį, manoma, kad šaltmėčių papildų vartojimas arba arbatos gėrimas taip pat yra puikus būdas gydyti hormoninį ir PKS plaukų slinkimą.

Šaltmėčių arbata yra viena iš pagrindinių žaidėjų, kai reikia natūraliai valdyti PKS. Taip yra todėl, kad ji gali padėti atkurti hormonų pusiausvyrą, nes sumažina padidėjusį testosterono kiekį.

Taigi toks paprastas dalykas, kaip virdulio užkaitimas du kartus per dieną, gali turėti didelę naudą moterims, turinčioms šį sindromą! Atminkite, kad mūsų hormonai mėgsta nuoseklumą, todėl, jei norite pagerinti savo hormonų pusiausvyrą, rekomenduojama reguliariai gerti arbatą mažiausiai 3 mėnesius.

Kartais tenka skaityti ir tokius komentarus internete. Mums visada kyla klausimai:

Ar reguliariai buvo atliekamos procedūros?

Kiek procedūrų buvo atlikta?


Kokiu būdu plaukeliai buvo šalinami prieš tai?


Norint sąlyginai greito rezultato reikia nepamiršti reguliarumo. Geriausia lankytis pas elektrologą kas 1-2 savaites. Vėliau, kai plaukeliai praretėja, atauga kur kas lėčiau - vizitai taip pat tampa retesni. Pradėjus kursą ir atvykstant į procedūrą 1 kartą per mėnesį nereikia tikėtis, kad po 8 mėnesių nebeturėsite nei vieno plauko.

Amžinas klausimas - kiek procedūrų man reikės?

Nuoširdus kiekvieno elektrologo atsakymas yra „nežinau“.
Taip, mes nežinome, ypatingai tada, kai plaukeliai buvo raunami/depiliuojami, mes nežinome kiek pas Jus jų iš tiesų yra, nes išrautas plaukelis ataugti gali vidutiniškai per 3 mėnesius. Tad pradėjus elektroepiliacijos kursą po pešiojimo/depiliacijos pirmus 3 mėnesius reikia tikėtis PABLOGĖJIMO IR PATANKĖJIMO, o tik po ~3 mėnesių situacija pradeda stabilizuotis/gerėti, tad akivaizdu, kad po 5 procedūrų jūs nepajausite efekto. Kai kurios klientės būna šoke kai pamato kiek plaukelių iš tiesų turi padėjus pincetą į šoną. Jeigu plaukai visą laiką buvo tik skutami - efektas matosi jau po pirmų kelių procedūrų.


Procedūrų kiekis yra be galo individualus. Pozityviausiais atvejais užtenka 8 - 15 procedūrų. Tokių atvejų yra, bet jie pasitaiko rečiau - kai plaukų tankumas, storis nėra didelis, jie buvo skutami arba iš viso nepaliesti. Dažniausiai jų reikia daugiau ir visas kursas trunka nuo 10 iki ~24 mėnesių (priklauso nuo šalinimo vietos, ploto, plaukų tankumo, storio, hormonų balanso).

Auksinė taisyklė - jeigu po pirmų 10 mėnesių reguliarių vizitų pagal elektrologo sudarytą planą Jūs nematote VISIŠKAI jokio progreso - kažkas yra negerai:

*Galbūt elektrologas naudoja per silpną impulsą, neteisingai įveda adatėlę ar neteisingai parenka adatėlės storį ir tiesiog rauna plaukelius lauk;
*Galbūt Jūsų hormonai yra "sužvėrėję" ir reikalingas medikamentinis gydymas.
Jeigu pastarasis variantas atkrenta - keiskite elektrologą.

Rekomenduojame procedūrų kursą atlikti pas tą patį elektrologą arba vienoje elektroepiliacijos procedūrą teikiančioje įstaigoje, tokiu būdu lengviausia vertinti rezultatą.

Linkime daug kantrybės pradėjus elektroepiliacijos kelią! Jis bus ilgas, bet finišas atneš labai saldžius vaisius, kuriais mėgausitės visą gyvenimą.

Elektroepiliacija nepadėjo